Czapka z wełny alpak – przyjazna dla włosów i skóry głowy

ciepła czapka z wełny alpak

Szukasz idealnego nakrycia głowy, które byłoby przyjazne zarówno dla skóry głowy jak i dla włosów? Czapka z wełny alpaki będzie idealna! Dlaczego? Przekonaj się!

Jeśli szukasz czapki z naturalnego surowca, która uchroniłaby Cię przed zimnem i śniegiem, ale wełna owcza Cię podrażnia, to nie mogłaś lepiej trafić. Przeczytaj ten artykuł i poznaj wszystkie korzyści, jakie wełna z alpak może zapewnić także Tobie! 

Doskonale chroni przed zimnem 

Czapka z alpaki to taki mały termofor —  jest nawet 6-krotnie cieplejsza od tej z wełny owczej. Świetnie grzeje, ale przy tym nie jest ciężka, więc nie obciąży włosów i nie spowoduje utraty objętości. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym, nie powoduje przegrzania i w razie potrzeby oddaje nadmiar ciepła. To wszystko dzięki  naturze! Naturalnym środowiskiem Alpak są Andy. Zwierzęta musiały wykształcić ochronę zarówno przed chłodem, jak i palącym słońcem. 

Nie podrażnia

Włos alpak jest bardzo cienki, dzięki czemu nie podrażnia skóry głowy, nawet jeśli jest bardzo wrażliwa. Dlatego, jeśli wełna owcza Cię “gryzie”, spróbuj tej z alpaki. Dodatkowo jest  hipoalergiczna, ponieważ nie jest pokryta lanoliną. To właśnie ta substancja  często wywołuje alergie skórne i podrażnienia.  

Nie elektryzuje  włosów

Kolejną zaletą czapki z alpak jest to, że nie elektryzuje włosów. Będzie świetnym rozwiązaniem dla włosów wysokoporowatych, które mają tendencję do elektryzowania i puszenia. 

Nie powoduje przetłuszczenia 

Wiele kobiet narzeka na przetłuszczanie włosów i skóry głowy pod czapką. Dzieje się tak, ponieważ sztuczne materiały (takie jak poliester i akryl) nie przepuszczają powietrza i zwyczajnie nie pozwalają skórze oddychać. Coś takiego nie ma miejsca w przypadku czapki damskiej z wełny alpaki, która nie nasiąka wilgocią i świetnie odprowadza pot ze skóry głowy.  

Chroni przed łupieżem

Jeśli masz problem z nawracającym łupieżem, być może nie jest to wina Twojego szamponu albo źle dobranej pielęgnacji głowy. Radzimy przyjrzeć się czapce. Sprawdź czy nie jest wykonana z materiału, który sprzyja namnażaniu się bakterii i roztoczy, co może być przyczyną wystąpienia łupieżu i swędzenia.  

Czapka damska z wełny alpaki to idealne nakrycie głowy dla wszystkich, włosomaniaczek i nie tylko. Wszystkie czapki w naszym sklepie tworzone są tradycyjnymi metodami, które nie szkodzą ani zwierzętom, ani środowisku. Może czapka z wełny alpak będzie idealna także dla Ciebie. Sprawdź nas!