Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem? Pomysły na zabawy i nie tylko

dzieci bawiące się zabawkami

Dzieci szybko się nudzą. Twoje też? Sprawdź nasze pomysły na wartościowe i kreatywne zabawy, które rozwiną Twoje dziecko! 

Zastanawiasz się nad tym, jak zorganizować czas wolny swojemu dziecku? Od dawna wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepsza forma aktywności. Oto nasze pomysły:

Nauka pisania z alpakami 

Na pewno wiecie, że naukę można połączyć z zabawą! Jeśli Twoje dziecko jest raczej niechętne do nauki pisania, spróbuj podarować mu notes 3D. Które dziecko oprze się ćwiczeniom pisania, kiedy będzie mieć takich puchatych i sympatycznych pomocników?

Dodatkową atrakcją są kolorowe karteczki samoprzylepne, którymi można zaznaczać ważne informacje albo przyznawać nagrody za najładniejsze literki. Drugim niezbędnym gadżetem, który zachęci Twoje dziecko do pisania będzie kolorowy długopis z Alpakami. Figurka Alpaki siedząca na czubku ołówka potrafi… świecić! Oczywiście musi odpowiednio dobrany do preferencji Twojej pociechy. Wiemy z doświadczenia, że wybranie koloru to nie taka prosta sprawa! Dlatego w naszej ofercie znajdziesz kilka kolorów, między innymi różowy i biały. 

 Muzykowanie z dziećmi 

Zabawa w muzyków i używanie oryginalnych, ciekawych instrumentów – to jest to! I Ty możesz pokazywać dziecku piękno muzyki już od najmłodszych lat. Wolicie marakasy, grzechotkę czy tamburyn? Ich dźwięki nie są uciążliwe ani za głośne, więc nie musisz obawiać się nadmiernego hałasu. A Twoje dziecko? Na pewno je pokocha! Zgromadźcie je wszystkie i zróbcie domową orkiestrę. Możesz też sam lub sama chwycić za któryś z instrumentów zaproponować dziecku, że może biegać póki słyszy dźwięk grzechotki albo janczarów lub tamburyna. Kiedy muzyka się zatrzymuje, dziecko musi zastygnąć w bezruchu i wytrzymać w tej pozycji. Jeśli się nie przewróci i nie ruszy może grać dalej, ale jeśli się ruszyło to obo bierze instrument. Powodzenia!  

Obrazy z diamentów

A może coś razem stworzycie? Obraz z diamentów przedstawiający alpakę z rozbrajającym uśmiechem, możecie potem powiesić na ścianie pokoju dziecięcego. Obrazek do wyklejania koralikami zajmie Twoją pociechę na kilka godzin i od Ciebie zależy, czy będziesz jej asystował czy zajmiesz się innymi sprawami. 

To nie tylko wciągająca ale i edukacyjna zabawa! Pomaga Maluchowi skupiać uwagę na jednej czynności, ćwiczy motorykę i zdolności manualne. Oczywiście to zabawka nie tylko dla dziecka. Może i Ty nabierzesz ochoty na tworzenie obrazków? Cały proces jest satysfakcjonujący i odstresowuje.  

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato 

Czytanie to bardzo ważna i ciekawa forma spędzania czasu z dzieckiem. Najlepiej sprawdza się wieczorem, kiedy chcesz wyciszyć, uspokoić i uśpić dziecko. Co zrobić, jeśli klasyczne baśnie są już wyczytane, a Maluch zna je na pamięć? Oczywiście spróbować nowych! W zależności od tego, czy potrzebujesz bajek dla starszych czy młodszych dzieci możesz spróbować bajek o sympatycznych zwierzątkach. Na przykład o alpakach! 

“Bajka Usypiajka” to świetny sposób na spędzenie wieczoru z najmłodszą pociechą. Wierszowana historia opowiada o zwierzętach zamieszkujących Zagrodę Alpaka Team oraz ich przygodach. Na końcu czeka niespodzianka! Twoje dziecko może pokolorować ich przygody! 

A co dla starszych dzieci? Z wiekiem ważniejsze od kolorowych obrazków jest śledzenie fabuły i… nauka! “Było sobie małe serduszko” to opowieść o przygodach tytułowego Serduszka i czterech puchatych Alpak. Książeczka pobudza wyobraźnię, wciąga i uczy wrażliwości na krzywdę drugiej osoby. 

A kiedy dziecko już zaśnie, maskotka alpaka posadzona obok poduszki będzie strzec jego snu. Dobranoc!  

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na zabawy z dziećmi ułatwią Ci wyszukiwanie zajęć dla Twojej pociechy, wiecznie głodnej nowości. Pamiętaj, że czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze i wiele znaczy zmiana drobnego elementu w dobrze znanej zabawie. Na naszej stronie znajdziesz o wiele więcej przydatnych gadżetów i zabawek, takich jak maskotka alpaka czy bajka.  Wpadnij na alpakateam.pl