Pamiętnik- ma swoje sekrety.

pamiętnik w alpaki

Notes, pamiętnik, dziennik- te wszystkie określenia możemy użyć w stosunku do miejsca, gdzie nasze pociechy zapisują swoje tajemnice, sekrety, ważne wydarzenia.  

Oczywiście, to co jest zapisywane w środku, zależy od wieku i umiejętności dziecka, począwszy od obrazków w pierwszych pamiętnikach, do krótkich zdań, aż do prowadzenia  wydarzeń dnia codziennego, spisywane swoich myśli, uczuć.

Pamiętnik w alpaki z długopisem

Powinniśmy zachęcać dzieci do prowadzenia takich pamiętników, gdyż pomagają one najmłodszym zebrać swoje myśli i przeleć je na papier. A także ciekawe wydarzenia, śmieszne monety, swoje żale, obawy o których nie zawsze chcą mówić-  czasami, gdy coś się napisze a później przeczyta, okazuje się, iż wcale nie jest tak źle jak nam się wydawało. Poprzez zapisywanie swoich uczuć dzieci uczą się, iż są to emocje, które towarzyszą rożnym wydarzeniom w życiu, układają je sobie w myślach i dzięki temu łatwiej jest im zrozumieć to co się wydarzyło. 

Jest tam wszystko to, co tylko dziecko uważa za istotne. Ponadto dziecko uczy się i doskonali technikę pasania, rysowania nawet o tym nie wiedząc.

I pamiętajmy, pamiętnik, notes, kajecik nie są tylko dla dziewczynek, chłopcy również chętnie po nie sięgają- tylko wtedy są one trochę bardziej tajne.

Na rynku jest bardzo duży wybór pamiętników, notesików także można je dopasować do zainteresowań każdego dziecka, z ulubioną postacią bajki, gry, zwierzątkiem np. alpaką, itp. Istotną rzeczą może tez być zamknięcie owego pamiętnika, gdy są w im już zapisywane ważne rzeczy, można je zamykać na kluczyki, kłódkę bądź hasło.

Notes z kolorowymi zakładkami

Niewątpliwie jest to bardzo cenna pamiątka, gdy jako już starsi nastolatkowie czy dorośli wrócą do takiego pamiętnika i będą mogli obejrzeć obrazki, przeczytać, o sobie z lat dzieciństwa. I nawet błędy, które będą w początkowych notesikach będą rozczulające i śmieszne, czasami nawet nie do uwierzenia ,iż w danym słowie można było zrobić tyle błędów –dziecięca wyobraźnia w końcu nie zna granic.