Wizyta w zagrodzie Alpaka Team

Czy to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu z dziećmi, rodziną, znajomymi?

Oczywiści, że Tak . Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest zawsze dobrym pomysłem a szczególnie teraz kiedy każdy czeka z utęsknieniem na większą ilość słońca, dodatnie temperatury kontakty z innymi ludźmi, czuję potrzebę wyjścia z domu nie tylko do pracy czy szkoły.

Pomaga nam w tym budząca się do życia wiosna, która szczególnie widoczna jest na skwerach gdzie widać dużo zieleni, drzew w miejscach poza miastem – takim właśnie miejscem jest Zagroda Alpaka Team, położona w Nosówce niedaleko Rzeszowa. 

Można tutaj bardzo miło spędzić czas w towarzystwie takich zwierzątek jak: króliki, miniaturowe kozy- szczególnie koziołek Maniek jest ciekawy, nie przepuści on żadnej okazji, kiedy ktoś ma ochotę poczęstować go marchewką i chyba wydaje mu się że jest największa gwiazda zagrody a także szefem wszystkich szefów; zobaczyć można również kuce, mini kangury: Juliusza oraz Cezara- który to został bohaterem słynnej ucieczki z zagrody, a w poszukiwanie tegoż zbiega włączyło się bardzo dużo osób z całego Rzeszowa i okolic, natomiast historię po szczęśliwym zakończeniu pokazywano w TV (po tej ucieczce Cezar zaspokoił już swoją ciekawość świata i nie próbuje uciekać – natomiast, gdyby jednak tym razem to Juliusz chciał pozwiedzać świat, system zabezpieczeń wybiegu został wzmocniony ;)) a także a może przede wszystkim spotkać tutaj można alpaki .

Przebywanie wśród Alpak niesie ze sobą  dużo zalet m.in.  pomagają one rozwijać mowę, przełamywać lęki, rozwijać funkcję poznawcze, stymulować zmysły, ćwiczyć koncentrację, koordynację ruchów, orientację przestrzenną. Pomagają również rozwijać myślenie poznawczo- skutkowe a także budować poczucie własnej wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa. Podnoszą aktywność, uczą samodzielności, odpowiedzialności. Łagodzą stres i samotność, rozwijają spontaniczną aktywność, mobilizują do podejmowania działań, motywują do kontaktów w grupie, pomagają budować więzi emocjonalne u osób z trudnym kontaktem oraz otworzyć im się na świat. Poza tym uczą właściwych postaw w stosunku do zwierząt. Zwierzęta te lubią kontakt z ludźmi a sama ich obecność nastraja człowieka do uśmiechu, są to radosne zwierzątka.

Ponadto oprócz poprzebywania wśród alpak może je głaskać, nakarmić smakołykami, uzyskać wiedze na temat ich pielęgnacji, żywienia i utrzymania zwierzą. Jest to miłe i przyjemne zdobywanie wiedzy poprzez rozmowę i zabawę .

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poznać naszych milusińskich oraz spędzić miło czas. Tych, którzy maja pewne opory również zapraszamy i pomożemy im oswoić się z lękiem.